Bogaty wybór
- nagrobków
- grobowców
- galanterii nagrobnej
- liternictwa

Najpopularniejsze rodzaje nagrobków

26 lutego 2019
Nagrobki, grobowce, galanteria nagrobna, grawerowanie,  usługi kamieniarskie w dobrych cenach. Kraków P2260744_copy-1024x978 Najpopularniejsze rodzaje nagrobków

Stawianie nagrobków naszym zmarłym bliskim istnieje od lat i jest praktykowane w wielu krajach. Ma na celu upamiętnienie zmarłej osoby. Istnieje wiele rodzajów nagrobków, jak one wyglądają i czym się charakteryzują?

Zwykłe nagrobki

Najpopularniejsze w Polsce są tradycyjne nagrobki które składają się z płaskiej płyty ze stojącą tablicą z informacjami o osobie zmarłej. Takie nagrobki wykonywane są z różnych materiałów. Najpopularniejszym i najbardziej znanym z nich jest granit. Marmur jest także wykorzystywanym materiałem ale jest on mniej wytrzymały przez co rzadziej używany.

Grobowce

Grobowce dawniej stawiano osobom bogatym, ponieważ nie był to mały wydatek. Dziś więcej osób może sobie pozwolić na grobowiec. Grobowiec jest formą podziemnego pomieszczenia w którym chowane są trumny a na powierzchni grobowiec zasłaniany jest ozdobną pokrywą. Jest to świetna opcja gdy chcemy mieć grobowiec rodzinny.

Grób z pionową tablicą

Groby z pionową tablicą najczęściej są kojarzone z wojskowymi cmentarzami które oddają cześć poległym żołnierzom. Są prostymi płytami wystającymi pionowo z ziemi i posiadają na sobie informacje o zmarłym. Ich prosty i elegancki wygląd zyskuje coraz większą popularność. Takie nagrobki głównie można spotkać w Stanach Zjednoczonych.

Płaska tablica na ziemi

Pamiątkowa tablica w postaci płaskiej płyty utwierdzonej w ziemi. Najczęściej nie posiada elementów dekoracyjnych oprócz grawerowań lub wzorów ponieważ sama w sobie jest główną częścią nagrobka i jego dekoracją. Taki nagrobek pozwoli zaoszczędzić miejsce i zachowa przejrzysty wygląd.

Jaki nagrobek wybrać?

Wybierając nagrobek musimy być odpowiedzialni, ponieważ jest to ważny wybór. Musimy zwrócić uwagę zarówno na ceny nagrobków jak i na ich wygląd i styl. Nie możemy wybrać nie podobającego nam się nagrobka ze względu na niską cenę. W Polsce najczęściej zamawianym nagrobkiem jest tradycyjny ale coraz częściej ludzie decydują się na coś oryginalnego. W naszej galerii realizacji można zobaczyć, jak wyglądają nagrobki wykonywane przez nasz zakład kamieniarski. Jeżeli jesteście zainteresowani naszą ofertą – to zapraszamy do kontaktu.