Bogaty wybór
- nagrobków
- grobowców
- galanterii nagrobnej
- liternictwa

Nagrobki w profesjonalnym zakładzie kamieniarskim

11 maja 2019
Nagrobki, grobowce, galanteria nagrobna, grawerowanie,  usługi kamieniarskie w dobrych cenach. Kraków IMAG0088_copy-881x1024 Nagrobki w profesjonalnym zakładzie kamieniarskim

Nagrobek stanowi część  ozdobną grobu. W starożytnym Egipcie piramidy stanowił nagrobek. Przez wieki nagrobki zmieniały swoje wyglądy od usypanej ziemi po wielkie piramidy. W dzisiejszych czasach buduje się małe nagrobki, i czasami też grobowce. Jednak zdecydowanie, w naszym krjau najpopularniejsze są nagrobki zwyczajne, klasyczne. Ale można je mieć w różnych kształtach. Wszyscy wiemy że czasem jest lepiej więcej zapłacić za produkt o wysokiej jakości – dlatego warto zamówić nagrobek w profesjonalnym zakładzie kamieniarskim. Nagrobki mogą być jednoosobowe lub dla całej rodzinny. Trzeba pamiętać o pielęgnacji  nagrobka i terenu wokół niego. Ale jeśli się coś zepsuje to lepiej tego samemu nie naprawiać.

Dlaczego granit jako materiał na nagrobek?

Jest on najtrwalszym materiałem do budowy nagrobków. Najlepiej reaguje na warunki atmosferyczne. Biorąc pod uwagę cenę nie jest on dosyć drogi. Jeśli chodzi o wytrzymałość jest on bardziej wytrzymały od połączenia betonu z  kruszywem granitowym.  Dodatkowo prezentuje się też on bardzo ładnie.

Zastosowanie stali nierdzewnej

Można ją wykorzystać do stworzenia tabliczki gdzie jest napisane kto jest pochowany. Na takiej tablice możemy umieścić zdjęcie zmarłego i napis jaki byśmy chcieli tam umieścić. Przykład takiego napisu na nagrobku ,, Niech spoczywa w pokoju”. Napisy te mogą być w różnych kolorach. Wracając do zastosowania stali nierdzewnej można ją wykorzystać jako część ozdobna. Mogą być to różnorodnego kształtu wzorki.  Mogą być to różne pozłacane linie w okół nagrobka. Mogą to też być różnego rodzaju kwiatki ozdobne. Stal nierdzewna jest dobrą opcją, ponieważ nagrobki narażone są na wiele różnych czynników atmosferycznych, takich jak między innymi deszcz, co może szybko wywołać rdzę. Dzięki stali nierdzewnej unikniemy tego problemu.

Dekoracja nagrobka

Na nagrobek można dokupić wszelkiego rodzaju wazony na prawdziwe kwiatki. Można kupić też specjalne podkładki pod znicze. Na grób najlepiej jest kupować żywe kwiatki niż sztuczne – oddaje to szacunek zmarłemu. Więcej przeróżnych dekoracji nagrobkowych można znaleźć na naszej stronie w zakładce „Dodatki”.